Diana Krallová je Šťastná hadrová panenka

Santa Monica (Kalifornie) - Uznávaná jazzová zpěvačka Diana Krallová vydává nové album. Glad Rag Doll (Šťastná hadrová panenka) je album nových verzí písní, které zpěvačku a klavíristku obklopovaly celý život. Titulní Glad Rag Doll je skladba z roku 1928 původně od Miltona Agera. V listopadu se slavná kanadská muzikantka chystá také do Česka.

Na desku Glad Rag Doll se Dianě Krallové podařilo přivést hudebníky světového kalibru. „Jsou tam nejkrásnější verze staré americké muziky,“ říká T Bone Burnett, producent a kytarista.

Klasické americké písně Diana Krallová podává osobitým způsobem. „Myslím, že jsme to hráli tak, jak jsme ty známé písničky slýchávali a cítili,“ vysvětluje Krallová. Album připravilo kalifornské vydavatelství Verve.

Samotné natáčení bylo pro jazzovou divu příjemným zážitkem. „Cítila jsem se jako někde v suterénu, v opravdu pěkném suterénu. Natáčení bylo jakoby v domácím prostředí - prostě u někoho doma,“ vypráví. Uvolněná nálada se přenesla i na album, kde se objevují i vtipné narážky mezi muzikanty ve studiu.

Zpěvačka, které se někdy přezdívá „Frank Sinatra v sukni“, přijede představit album i do České republiky. Dvanáctého listopadu vystoupí v pražském kongresovém centru.

Album Glad Rag Doll obsahuje tyto písně:

1. We Just Couldn’t Say Goodbye
2. There Ain’t No Sweet Man That’s Worth The Salt Of My Tears
3. Just Like A Butterfly That’s Caught In The Rain
4. You Know – I Know Ev’rything’s Made For Love
5. Glad Rag Doll
6. I’m A Little Mixed Up
7. Prairie Lullaby
8. Here Lies Love
9. I Used To Love You But It’s All Over Now
10. Let It Rain
11. Lonely Avenue
12. Wide River To Cross
13. When The Curtain Comes Down

 


Video Reportáž Petra Meškána
video

Reportáž Petra Meškána