Režisér Lynch a zpěvačka Bellová ve smyslném šansonu

Praha – Americká šansoniérka Chrysta Bellová poprvé zavítá do Prahy. Ve středu 10. října vystoupí v kině Aero, kde mimo jiné představí své debutové album This Train, jehoř produkce se ujal světoznámý režisér David Lynch.

Posluchači se s Bellovou mohou setkat i v rámci podvečerního workshopu, po koncertu bude následovat projekce Lynchova filmu Zběsilost v srdci. 

Filmař si zpěvačku vyhlédl již na konci 90. let, kdy spolu natočili skladbu Right Down To You. Bellová později účinkovala na soundtracku k jeho snímku Inland Empire. Na společné album ale čekali dlouhých čtrnáct let. Oba tvůrci si s ním dávali načas, nechtěli ale cokoliv uspěchat a práce na desce se vyvíjely stejně tak, jak zpěvačka získávala životní zkušenosti. 

Jednou z nich je dozajista spojení se skupinou Black Book Angel, která Bellovou doprovodí i do Prahy. Na podzim navíc chystají první společnou nahrávku.   

Album This Train si od pořadatelů koncertu vysloužilo přirovnání k vybroušenému klenotu, jež přenáší magickou atmosféru Lynchových filmů do smutných písní s nádechem šansonu. „Chrysta Bell vypadá jako sen a Chrysta Bell zpívá jako sen. A je to sen, který se má naplnit,“ prohlásil režisér o zpěvačce.