Rolling Stones vydali singl. Zní stounovsky

Londýn - Kapela Rolling Stones vydala první novou píseň za posledních šest let. Singl Doom and Gloom bude součástí kolekce největších hitů rockových veteránů, která vyjde v listopadu pod nýzvem GRRR!

Skupina se v novém songu vrací ke svým kořenům směsicí syrového kytarového zvuku, svižného tempa a prvky blues. V refrénu vzdáleně připomíná například starý hit Jumpin' Jack Flash.

Mnoho kritiků chválí právě to, že na novém singlu znějí Rolling Stones jako za starých časů. „S určitou úlevou oznamujeme, že je skutečně spíš dobrý,“ napsal o songu Dan Silver v bulvárním listu Daily Mirror.

Recenzent deníku Daily Telegraph Neil McCormick udělil písni tři hvězdičky z pěti. „Od poslední uplynulo šest let a od posledního hitu více než 20 let, ale nový singl Rolling Stones zní velmi, řekněme, stounovsky. Za což myslím musíme být vděční. Alespoň že se neuchýlili k dubstepu,“ napsal McCormick, jemuž píseň evokuje uznávané album Exile on Main Street z roku 1972.

Oba kritici se však shodují, že nejslabší stránkou písně je vokál zpěváka Micka Jaggera. Podle McCormicka nejlepší moment nastane, když frontman přestane zpívat a začne hrát na foukací harmoniku.

Doom and Gloom je jedním ze dvou nových songů, které budou zařazeny na kolekci největších „stounovských“ hitů s názvem GRRR!. Výběrové album k padesáti letům existence Rolling Stones půjde do prodeje 12. listopadu.