Vojta Dyk zapíjí desku s B-Side Bandem vlastním vínem

Praha - „Ať se to prodává za peníze,“ popřál nové nahrávce Vojty Dyka jeho muzikantský a herecký kolega Jiří Macháček. „Ať se prodává zadarmo,“ trumfunul ho druhý z kmotrů, prezident karlovarského filmového festivalu Jiří Bartoška. Dyk dnes křtil nejen koncertní album, ale také víno, které ponese jeho jméno.

Živé album natočil Dyk na dvou koncertech s brněnským big bandem B-Side Band. Deska se objeví jako CD i jako vinyl. S B-Side Bnadem se Dyk také vydá na společnou koncertní šňůru. Zahájí ji 12. listopadu v Plzni. Zdůraznil ale, že spolupráce s B-Side Bandem neznamená jeho odchod z Nightwork. „To v žádném případě, jenom jsem si splnil sen zazpívat si s big bandem,“ vysvětlil Dyk. Koncerty s B-Side Bandem označil za „nárazovou činnost“.

Velké sály za komorní prostředí vymění Dyk na deseti koncertech v Čechách a jednom na Slovensku. Turné zakončí 21. prosince koncert v Praze. Téměř dvouhodinový program nabídne originální verze hitů domácí i světové hudební scény od Beatles přes Nirvanu až k písničkám Osvobozeného divadla. Premiérově zazní i několik vlastních skladeb B-Side Bandu.

Návštěvníci koncertů budou mít možnost ochutnat edici moravských vín s nepřehlédnutelnou etiketou s portrétem a podpisem oblíbeného zpěváka. „Spojení dobrého vína a dobré muziky se nabízí a já rád obojí,“ podotkl Dyk.