Krajčo optikem, Prachař zajícem. Křídla Vánoc plní přání

Praha - Pokud jste v předvánočním čase potkali v jednom z pražských nákupních center plyšového zajíce s obličejem Jakuba Prachaře, tak vás nešálil zrak. Záběry druhého celovečerního filmu Karin Babinské vznikaly ve vánočně vyzdobeném nákupním centru, ve vánočním čase se děj odehrává a na Vánoce snímek také odvysílá Česká televize, jeden z koproducentů. Takže, i když od svátků uplynulo sotva čtrnáct dní, nechte si zas na chvíli nasadit Křídla Vánoc.

Video Nový film Křídla Vánoc
video

Nový film Křídla Vánoc

Babinská dosud natočila jediný celovečerní film, s jejím debutem Pusinky z roku 2007 ale nemá prý nový počin žádnou spojitost. „Bude to film optimistický, veselý, vánoční. Zimní romance o naději, o lásce, o zázracích, o splněných přáních, o tom, že je člověk hybatelem svého osudu a musí si dávat pozor na to, co si přeje,“ uvedla k filmu režisérka.

Velká část příběhu se bude odehrávat v nákupním centru v čase Vánoc. Prolnou se tu příběhy čtyř přátel, kteří zde pracují. Jedním je optik Tomáš (Richard Krajčo), oční lékař, který má rád volnost a ženy. Žije nedaleko obchodního centra v obytném přívěsu na poli. Křehká Nina (Vica Kerekes) balí dárky ve stánku, provokuje výstředním oblékáním i přidrzlou otevřeností. Jejím krédem je nemilovat, aby nemohla být zraňována.

Ráďa (David Novotný) je z přátel nejstarší, je manažerem prodeje a bydlí s početnou rodinou v malém bytě. I když má své blízké rád, někdy by nejradši od všeho toho chaosu utekl někam daleko. Čerstvě vystudovaný herec Zajíc (Jakub Prachař) marně obchází castingy a vlastně málokdo ví, jak se doopravdy jmenuje. Všichni ho vnímají v kostýmu ušáka, který rozdává dětem balónky a baví zákazníky.

Hrdinové filmu dostanou možnost něco si přát a jejich život se tak rozeběhne směrem, který si sami určili. „Odpovědní jsme v životě za všechno, nejen za to, co děláme, ale i za to, co si myslíme, a za to, co říkáme. A život se nám odvíjí podle toho, jakým způsobem konáme, to je taková moje filozofie,“ prozradila Babinská, která je také autorkou scénáře (vznikl ve spolupráci s výkonnou producentkou Veronikou Schwarczovou).

Kromě zmíněné herecké čtveřice si ve filmu zahrají také Vanda Hybnerová, Lenka Vlasáková, Viktor Preiss, Vilma Cibulková, Zdena Hadrbolcová, Stanislav Zindulka a Milena Steinmasslová. Natáčet se po Praze má v Liberci, v kinech se Křídla Vánoc objeví v polovině listopadu 2013. O rok později si ve svátečním čase odbudou i televizní premiéru. To už ale možná budou moci lidé vánoční příběh srovnávat s dalším filmem, který má Karin Babinská v tomto roce také začít chystat - s adaptací povídkové knihy Petry Soukupové K moři.