Skromní Two Door Cinema Club míří do Prahy

Praha - Koncert irské trojice Two Door Cinema Club hlásí vyprodáno. Jejich druhé album Beacon zřejmě uchvátilo české fanoušky natolik, že už měsíc před koncertem, který se koná 26. února v Lucerna Music Baru, vykoupili všechny vstupenky. Pro pány to není žádná novinka, haly totiž vyprodávají běžně…

Indie-rockové formace v posledních letech zasytily hudební průmysl tak, že se sotva může hýbat. Není snadné objevit někoho, kdo vyčnívá. Britská trojice Two Door Cinema Club působí všedně, přesto hudebním posluchačům učarovali svou podivnou chemií.

Muzikanti nemuseli několik let sedět v garáži s kytarou kolem krku a čekat, až si jich někdo všimne. Upozornili na sebe už svým debutovým albem Tourist History, které vydali před třemi lety. Vyneslo jim totiž Choice Music Prize v kategorii Irské album roku. Členové kapely překvapeně konstatovali, že v životě nikdy nic nevyhráli, a tak část peněz okamžitě darovali na charitu jako hodní hoši.  

Jméno formace pramení ze zkomolené výslovnosti kina ve městě, kde trojice vyrůstala (Tudor Cinema). Two Door Cinema Club zveřejnili na svém MySpace profilu své hudební pokusy. Návštěvnost stránek se zvyšovala a už to jelo.

K druhé desce Beacon vyráží na turné, a jak bylo řečeno, neminou v něm ani Českou republiku, kde si ale už zahráli na loňském festivalu Rock for People. Na koncertě v Praze zazní třeba singl Sleep Alone, kterou zpěvák složil poté, co se přestěhoval do Glasgow a zdály se mu zvláštní sny, nebo Sun či I Can Talk.

Příznivci téhle kapely na ní oceňují třeba charismatický hlas zpěváka Alexe Trimblea, který přirozeně „vplouvá“ mezi pohodový zvuk kytar. Two Door Cinema Club se tak pro Čechy stávají nenápadní miláčci zahraniční scény.