Show, jazz a tenisky. Jamie Cullum se vrací do Ostravy

Ostrava – Na nic se neptejte, jen mě následujte, říká prý Jamie Cullum před koncerty svým spoluhráčům. Jste-li jeho fanoušky, poslechněte ho taky a následujte v červenci do Ostravy, kde tento britský jazzový klavírista, zpěvák a showman vystoupí po čtyřech letech opět na festivalu Colours of Ostrava.

Zdroj: Stránky Jamieho Culluma Autor: Warren Fox

„Jsme rádi, že si pro svůj návrat do České republiky vybral mezi mnoha nabídkami právě náš festival, kde se mu velmi líbilo,“ podotkla ke Cullumovu plánovaném vystoupení ředitelka Colours of Ostrava Zlata Holušová.

Sinatra v teniskách, jak se mu přezdívá, umí na pódiu řádit, ovšem skákání na klavíru není zdaleka to jediné, co může předvést. „Nejvíc mě inspiroval Herbie Hancock, můj první kontakt s jazzem. Pak jsem se do něho ponořil víc a propadl Milesu Davisovi, Theloniousovi Monkovi, Keithu Jarrettovi a Bradu Mehldauovi. Ti všichni mají zásluhu na tom, jak dnes hraji,“ tvrdí Cullum, jemuž není cizí swing, rock ani hip hop. Podílel se také na hudbě k filmům Bridget Jones: S rozumem v koncích či Gran Torino.

A co je ještě nového v programu festivalu? „Poprvé do Čech přijede kapela The Bots, vycházející jméno americké rockové scény. Prvotřídní neo-soul a hip hop přiveze z Nového Zélandu zpěvačka a raperka se sametovým hlasem Ladi6, rozpálený marocký gnawa tranz pak Aziz Sahmaoui s formací University of Gnawa. Velkým zážitkem bude koncert Dhafera Youssefa z Tuniska, hráče na loutnu oud s transcendentním hlasem. Představí se také Mama Marjas, první dáma italského reggae,“ prozradili organizátoři.

Dvanáctý ročník Colours of Ostrava rozezní areál Dolních Vítkovic od 18. do 21. července.