Monkey Business dají zažít štěstí postmoderní doby

Praha - Monkey Business zanedlouho potěší své fanoušky. 8. března totiž vydají své sedmé studiové album s názvem Happiness of Postmodern Age. Na desce s českou kapelou spolupracovala mimo jiné legendární hudebnice Joan Baez, která s kapelou oprášila svou skladbu Diamond and Rust.

„Joan Baez nám nazpívala party do tří písní tak úžasným způsobem, že jsme zcela zcepeněli. Je to velká osobnost a za to, že se zahodila s naším bezvýznamným souborem, jí patří velký dík,“ prohlásili Monkey Business.

Vedle americké písničkářky se do příprav nahrávky zapojili také další hudební hosté. Kapela samotná sice slibuje překvapení, jejich jména ale prozatím neodtajnila. V průběhu roku muzikanti zveřejní celkem pět videoklipů, které sami považují za své silné zbraně.

Dvanáctka nových songů a jeden remix - je to dostatečná dávka pro „vyhladovělé“ publikum, jež na novinku čekalo tři roky? Pokud to některým připadá nedostatečné, může je utěšit informace, podle níž s Happinnes of Postmodern Age formace vyjede i na stejnojmenné turné, v jehož rámci se dostanou také na letní festivaly.   

Monkey Business - Happiness of Postmodern Age
Zdroj: Monkey Business

První z patnácti zastávek jarní „šňůry“ je naplánovaná už na 1. března v Brně. Nový program však už pražskému publiku skupina představí na tradičním koncertě ve Žlutých lázních 23. května. Živá vystoupení této „bandy“ se vyznačují barevnými a kostýmy a převleky - čím šílenější, tím lepší.

Vydání alba Happiness of Postmodern Age předznamenává singl Midlife Punk´s Dilemma, který se již v příštím týdnu objeví v nabídce digitálních servisů, jako jsou například Supraphonline, iTunes a MusicJet.

Tracklist

 1. Up To Speed Now
 2. Your Girl Looked Like Bill Ward On The Cover Of Sabotage
 3. Banging On The Drum
 4. The Ferry Tales
 5. Heartburn
 6. German Party
 7. Realistic Romantics
 8. My First Daimler
 9. Happiness Of Postmodern Age
 10. Midlife Punk´s Dilemma
 11. Rockin´ At The Lobby Bar
 12. Diamonds And Rust
 13. The Ferry Tales (Kraak And Smaak Boogie mix)

Monkey Business letos oslaví již třinácté narozeniny. Přestože v kapele hraje sedm členů (Roman Holý, Matěj Ruppert, Tonya Graves, Ondřej Brousek, Pavel Mrázek, Martin Housek a Olda Krejčoves), jejich uskupení se za ta léta ani jednou nezměnilo. O tom, že se nejspíš ubírají správnou cestou, může svědčit celkem čtrnáct cen Akademie populární hudby Anděl.