Mája zas míří mezi nás. V remaku, ve 3D a auf Deutsch

Berlín - Nikdo z vás nemá tušení, že v dálce stojí malý úl. Z něj každé ráno vyletá ta včelka Mája, naše kamarádka včelka Mája… Píseň Karla Gotta bude opět součástí nového animovaného seriálu Včelka Mája, přesněji Biene Maja, který se od dubna objeví na německých televizních obrazovkách. Májina dobrodružství budou převyprávěna pro současnou generaci diváků a natočena ve 3D digitálním provedení.

Původní kreslený seriál na motivy oblíbených dětských knížek německého autora z počátku 20. století Waldemara Bonselse vznikl v koprodukci ZDF, rakouského kanálu ORF a dalších společností v Japonsku. V letech 1975 a 1979 tam bylo natočeno více než sto dílů, které se následně s úspěchem vysílaly po celém světě a získaly si miliony fanoušků, včetně českých a slovenských.

Stejně populární jako samotný seriál se stala i jeho titulní píseň, kterou pro originální německou verzi složil skladatel Karel Svoboda a nazpíval Karel Gott. Skladba Biene Majaje v Německu také patrně největším Gottovým hitem, bez něhož se neobejde žádný z koncertů „Zlatého hlasu z Prahy“.

Nyní se ZDF rozhodla včelku trochu oprášit. Ve spolupráci s franouzským kanálem TF1 nechala vyrobit 78 dvanáctiminutových epizod, které budou pro nezasvěcené vyprávět dobrodružství malé zvědavé včelky opět od začátku. V prvním díle, který bude odvysílán na Velikonoční pondělí 1. dubna, tak mohou být diváci znovu svědky narození Máji a jejího seznamování s tetou Kasandrou, lehce natvrdlým Vilíkem a lučním koníkem Hopem.

Vedle hrdinů důvěrně známých i Čechům z původního seriálu ze 70. let se v novém ztvárnění objeví také dosud neznámé postavy, jako mrzutý šnek Rufus, chrobák Ben, nervní moucha Barryl nebo krásná beruščí slečna Lara. Tvůrci slibují moderní výtvarné pojetí i dynamiku vyprávění, které prý budou více odpovídat návykům současné generace diváků.