Debata z Jednoho světa: Byznys s dluhy – ve spirále chudoby

Část Jednoho světa můžete letos už počtvrté sledovat i na webu ČT24. Od 6. do 13. března zprostředkuje v přímém přenosu sedm panelových debat z tohoto mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech. Druhou z nich nazvanou Byznys s dluhy – ve spirále chudoby 7. března. Záznam debaty je možné přehrát v tomto článku.

Anotace: Podle ČSÚ je v současnosti chudobou ohroženo asi 10 procent Čechů. Značný podíl na tom má i předluženost domácností. Na ní se podepisují nejen samotné půjčky, ale i nepřiměřená penále za pozdní splátky a poplatky exekutorům.

Hosté: Jiří Dienstbier (senátor, ČSSD), Daniel Hůle (Vedoucí programu Kariérní a Pracovní poradenství, Člověk v tísni), Jiří Prošek (předseda Exekutorské komory ČR), Petra Slunéčková (právní oddělení úvěrové společnosti Cetelem). Moderátor: Martin Kovalčík (Člověk v tísni).

Video Jeden svět 2013 - Chudoba cti netratí
video

Jeden svět 2013 - Chudoba cti netratí

Jaké další debaty budete moci na webu ČT24 ještě sledovat? Přečtěte si v následujícím článku:

Záznamy předchozích přenosů z festivalu Jeden svět najdete na následujícím odkazu:

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět pořádá společnost Člověk v tísni. V pražských kinech se koná od 4. do 13. března, pak se přesouvá do dalších 40 měst České republiky. Česká televize připravila pro letošní ročník webový speciál.