Marek Taclík je z Marsu a Kristýna Boková z Venuše

Praha - Ženy jsou z Venuše a muži z Marsu. Společně obývají Zemi a snaží se vedle sebe žít, ačkoliv je to často těžší, než je jim milé. Klasickou metaforu využívá i nová česká romantická komedie, která vznikla v režii Jiřího Chlumského. Ústřední pár „Marťana“ a „Venuši“ hrají Marek Taclík a Kristýna Boková. Snímek Martin a Venuše, aneb když hlídá táta bude mít premiéru již 7. března a web ČT24 přinese jeho recenzi. Režisér Chlumský byl hostem Filmu 2013.

Příběh filmu začíná, když se mladá výtvarnice Vendula (Kristýna Boková) seznámí se svým budoucím partnerem Martinem (Marek Taclík). Založí rodinu a mají tři děti. Martin buduje kariéru a živí rodinu a Vendula se o ni stará. Ani jeden nemá čas pro sebe, ani na druhého. Události naberou spád uzavřenou sázkou, kdy se Martin zaváže postarat se o děti a domácnost během jednoho měsíce, protože je přesvědčen, že to není vůbec těžké.

„Je sice velmi talentovaná, ale příliš krásná“

Marka Taclík o natáčení s Kristýnou Bokovou prohlásil: „Nespolupracovalo se mi s ní úplně jednoduše. Je sice velmi talentovaná, ale příliš krásná.“ Naopak jeho filmová družka tvrdí: „Já jsem s Markem nehrála. My jsme prostě byli manželský pár. Bylo mi s ním dobře, i když mne někdy – jako filmový manžel – štval a zároveň jsem ho milovala.“

Podle režiséra se jedná především o snímek optimistický a humanistický. „Každý ve filmu najde svou parketu a zavzpomíná na to, jaké to bylo nebo jaké to je nebo jaké to bude,“ zve diváky Jiří Chlumský.

Film Martin a Venuše vznikl na námět Jana Prušinovského podle scénáře Kristiny Dufkové & Andrey Jarošové a natáčel se během čtyřiceti dnů na podzim roku 2012. Ve snímku si dále zahráli mimo jiné Tomáš Hanák, Jan Budař, Zuzana Stivínová nebo Tomáš Matonoha.

Více informací o filmu naleznete na webu Martin a Venuše.

Video Martin a Venuše
video

Martin a Venuše