O větší než malé množství lásky od Lucie stojí Noid nebo Pavel Nový

Praha - Slovenská skupina Elán má svůj Osmý světadíl, půlstoletý Olympic zase Jak se lítá vzhůru. Muzikál založený na svých písních by měla mít od podzimu i obnovená kapela Lucie. O čem přesně bude, zatím mlží, v názvu ale nabízí „větší než malé množství lásky“, což je i název jejího pátého studiového alba. O víkendu začalo v Hudebním divadle Karlín první kolo konkursů.

Členové Lucie, která se po několikaleté přestávce dala dohromady loni v prosinci, v muzikálu vystupuvat nebudou. „Na jevišti zazní naše hity a bude se tam i mluvit. My jsme do toho dali naše písně a dohlédneme na to, aby to probíhalo v duchu, který máme rádi. Sami se však v něm neobjevíme,“ potvrdil David Koller.

Spolu s ostatními členy kapely posuzoval v neděli výkony zájemců o účinkování v muzikálu. Přihlásily se jich více než čtyři stovky. Mezi nimi například Václav Noid Bárta, Kamila Nývltová, Zbyněk Fric, Tomáš Trapl a také Pavel Nový z pražské Ypsilonky.

Muzikál je součástí plánů obnovené skupiny, vzniká podle scénáře textaře, saxofonisty a zakládajícího člena kapely Sto zvířat Tomáše Belka, který napsal také dva texty na poslední dvě desky Lucie. O příběhu tvůrci zatím nechtějí mluvit, lecos ale napovídají požadavky konkursu na jednotlivé role.

Video Reportáž Jiřího Svobody
video

Reportáž Jiřího Svobody

Reportáž Jiřího Svobody

05.03.

Rozhovor s Michalem Dvořákem

Tvůrci hledají pro roli grafičky krásnou, tajemnou, drzou a ostrou dívku a pro roli televizní zprávařky dívku krásnou a ambiciózní. Technik má být „sympatický, pohledný mladík“, jeho kolega má neustále myslet na sex. Píseň Medvídek má zpívat starší šéf tiskárny, jinak bohatý zamindrákovaný idiot, chlípník a žvanil, zatímco policejní vyjednavač Boris, drsný, chytrý a cynický chlapík, zpívat nebude.