Pražský výběr sice ustoupil fotbalu, tour však bude

Praha - Pražský výběr i letos vystupuje v původní sestavě. V březnu znovu zve fanoušky na tři koncerty, a to v Plzni, Bratislavě a v Praze. Plánovaný koncert v Olomouci byl zrušen kvůli přesunutí kvalifikačního zápasu české fotbalové reprezentace o postup na MS 2014 v Brazílii. Příští rok nebude Pražský výběr koncertovat vůbec.

Michael Kocáb říká: „Po té odmlce jsme si vyzkoušeli, že to prostě funguje a funguje to skvěle. Teď se soustředíme na jarní koncertní turné, kterému jsme naším rozhodnutím v roce 2014 nekoncertovat nevědomky přisoudili rámec exkluzivity. Teprve po turné si v klidu sedneme a budeme řešit, co dál.“

„Až tour skončí, probereme možnosti vytvoření dalšího alba“

„Těšíme se na setkání s fanoušky a na skvělé koncerty. Až celá tour skončí, probereme možnosti vytvoření dalšího řadového alba. Pokud se tak stane, avizujeme dopředu, že v roce 2014 nebudeme koncertovat! Tudíž ten, kdo nás bude chtít vidět v akci, má šanci letos,“ vzkazuje dále kapela.

Pražský výběr v sestavě z dob největší slávy se zpěvákem a klávesistou Michaelem Kocábem, kytaristou Michalem Pavlíčkem, baskytaristou Vilémem Čokem a dvěma bubeníky Klaudiem Kryšpínem a Jiřím Hrubešem vystoupí 19. března na zimním stadionu v Plzni, 24. března v NTC Aréně v Bratislavě a krátké turné zakončí 26. března v pražské Tipsport Aréně na Výstavišti.

Kapela nazvaná podle značky levného vína rozšířeného v osmdesátých letech se v roce 2006 kvůli dlouholetým sporům rozpadla, Pavlíček si s Kocábem stiskl ruku až po šesti letech na pohřbu exprezidenta Václava Havla. Loni skupina vyrazila na turné v původní sestavě. Na trhu se v souvislosti s turné objevily reedice úspěšných alb Straka v hrsti a Výběr.

Původní vinylová nahrávka Straka v hrsti vyšla v roce 1988. Deska byla nahrána už v roce 1982, kvůli zákazu působení skupiny mezi lety 1983 a 1986 však bylo album vydáno až po šesti letech od svého vzniku. Pražský výběr se po třech letech vynuceného zákazu dal dohromady až v roce 1986 pod názvem Výběr, ovšem už bez Jiřího Hrubeše, který rok předtím emigroval.

Více informací hledejte na webu kapely.