Dětský lékař Vladimír Pucholt se vrací na chvíli k herectví

Praha - Herecká hvězda českého filmu a divadla 60. let Vladimír Pucholt, který žije v Kanadě, kde řadu let pracuje jako dětský lékař, dokončuje v Praze s Pavlem Landovským dokument Hodinový hoteliér. Pucholt, který se nesmazatelně zapsal do diváckých srdcí díky filmům jako Starci na chmelu, Lásky jedné plavovlásky, Černý Petr či Svatba jako řemen, se jako herec objeví v komedii režiséra Josefa Abrháma ml. a Mikiho Kirschnera V klidu a naplno, která se začne v Česku natáčet v létě. 

V dokumentu Hodinový hoteliér se s Pucholtem před kamerou sešlo hned několik zakladatelů a herců původního Činoherního klubu druhé poloviny šedesátých let: Jan Kačer, Pavel Landovský, Josef Abrhám, Nina Divíšková, Jiří Krejčík a Libuše Šafránková. Snímek vzniká místo zamýšleného nového nastudování Landovského divadelní hry z konce 60. let uváděné v režii Evalda Schorma s Oldřichem Novým a Miroslavem Homolou v hlavních rolích v Činoherním klubu.

  • Josef Abrhám a Vladimír Pucholt
    Josef Abrhám a Vladimír Pucholt autor: Josef Abrhám ml., zdroj: 2media
  • Hodinový hoteliér (zkouška)
    Hodinový hoteliér (zkouška) autor: Josef Abrhám ml., zdroj: 2media

Hru Hodinový hoteliér se po více než čtyřiceti letech rozhodl znovu nastudovat režisér Jan Kačer. Landovskému měl být v inscenaci, plánované jen na jedno uvedení, partnerem právě Pucholt. Zdravotní stav Landovského však neumožnil původně očekávanou divadelní premiéru. Místo toho začal ve spolupráci s Českou televizí vznikat dokument, ve kterém se odkrývá intimní pohled do nitra vyzrálých hereckých osobností. Premiéru by měl mít v rámci Letní filmové školy v Uherském Hradišti.

Lásky jedné plavovlásky
Lásky jedné plavovlásky
Více fotek
  • Lásky jedné plavovlásky zdroj: ČT http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/33/3265/326402.jpg
  • Černý Petr zdroj: ČT http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/33/3264/326396.jpg
  • Konkurs zdroj: ČT http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/33/3264/326394.jpg
  • Svatba jako řemen zdroj: ČT http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/24/2395/239460.jpg

Mimořádné setkání hereckých osobností, které se tu konalo, inspirovalo režiséra Josefa Abrháma ml. a Mikiho Kirschnera k napsání scénáře komedie V klidu a naplno, v níž si vedle Pucholta zahrají Josef Abrhám st., Libuše Šafránková, Veronika Žilková, Jiří Bartoška, Jan Kačer, Luděk Sobota a další. Natáčet se bude v létě v produkci společnosti Milk and Honey Pictures.

Pucholtovo jméno bylo neodmyslitelně spojeno s novou vlnou českého filmu 60.let. V polovině roku 1967 Pucholt odjel do Velké Británie, kde vystudoval medicínu. Nyní žije v Kanadě a vykonává praxi dětského lékaře.