Středy na AVU: Kurátorské projekty v začínajícím kapitalismu

Středy na AVU, dlouhodobý přednáškový cyklus Akademie výtvarného umění v Praze pro veřejnost, se už druhý semestr za sebou věnují historii kurátorství u nás. Všechny přednášky můžete opět sledovat v přímém přenosu a o den později i ze záznamu na webu ČT24. Začátek je vždy v 18:00. 10. dubna k tématu přispěla Milena Slavická přednáškou nazvanou Untitled. Pokusy o kurátorské projekty v době začínajícího kapitalismu.

Video Středy na AVU - Pokusy o kurátorské projekty v době začínajícího kapitalismu
video

Středy na AVU - Pokusy o kurátorské projekty v době začínajícího kapitalismu

Anotace: Kurátorka a někdejší šéfredaktorka časopisu Výtvarné umění Milena Slavická vzpomíná své výstavní projekty z 90. let s přesahem do současnosti. Promlouvá také o galerii Pi-Pi-Art (Prague Project for the Art), kterou v roce 1991 provozovala na Národní třídě s Ivonou Raimanovou a za pomoci Viktora Pivovarova, Václava Stratila a Adrieny Šimotové. Moderují: Ondřej Chrobák, Josef Ledvina, Terezie Nekvindová. 

Středy na AVU pořádá Vědecko-výzkumné pracoviště AVU ve spolupráci s Centrem nových strategií muzejní prezentace při MG v Brně a Ústavem pro dějiny umění FF UK v Praze. Kde a kdy: Aula Akademie výtvarných umění v Praze (3. patro), U Akademie 4, Praha 7; vždy od 18:00.

Následuje: 24. 4. přednáška Vlasty Čihákové-Noshiro nazvaná Tvůrčí možnosti kurátora výstav.

Záznamy všech dosavadních přenosů z cyklu Středy na AVU najdete na následujícím odkazu:

Více o přenosech debat, přednášek, ale i divadelních představeních na webu ČT24 si můžete přečíst zde: