Enterprise odstartovala svou cestu Do temnoty

Sydney - Vesmírná lod Enterprise se opět vrací. Nový díl ságy Star Trek a jeden z nejočekávanějších snímků mezi fanoušky sci-fi si odbyl tento týden premiéru v australském Sydney. Film s podtitulem Do temnoty se vrací před události posledního dílu, který znovu nastartoval startrekovskou mánii.

První díly Star Treku se začaly vysílat ve druhé polovině 60. let. A po skoro padesáti letech stále vzbuzují nadšení. Hvězdná flotila se vydává zpátky na Zemi - do místa, kde vládne chaos a kde všechny hodnoty, kterými posádka žila, míří do temnoty.

„Natáčení tohoto filmu byla snad největší výzva, ale stejně tak i zábava. Bylo to skoro surreálné - pokračovat v příběhu se všemi těmi postavami, v těch lokacích. Ale také si myslím, že tenhle film jde dál. Je dobrodružnější než náš poslední snímek,“ domnívá se režisér J.J. Abrams, který režíroval film Star Trek z roku 2009.

Premiéra filmu Star Trek: Do temnoty v Sydney / (zleva) Karl Urban, Chris Pine, J. J. Abrams a Zachary Quinto
Zdroj: ISIFA//Newspix /Rex Features
Autor: Chris Pavlich

Vesmírem se bude flotila tentokrát prodírat už po dvanácté. Startrekovská série je v současné době považována za nejvíce výdělečný znovuoživený projekt. Jenom poslední díl vydělal po světe skoro 400 milionů dolarů, a tak nejen fanoušci, ale i producenti doufají, že navzdory názvu nezamíří Star Trek do temnoty ani tentokrát. Do českých kin ale jistě doputuje - 6. června.

Video Reportáž Ondřeje Moravce
video

Reportáž Ondřeje Moravce

Reportáž Ondřeje Moravce

26.04.

Reportáž Petra Kořínka o filmu