V Meet Factory vás poslepu převedou na Druhý břeh

Praha - V pražské MeetFactory má dnes a v sobotu českou premiéru hra, jejímž autorem je nositel Nobelovy ceny za literaturu Gao Xingjiana, čínský exilový autor žijící ve Francii. Soubor Loco:Motion Company inscenoval text pod názvem Druhý břeh s trojicí nevidomých hostů.

S nevidomými začala skupina pracovat v roce 2011, kdy uspořádala první veřejný nábor a následné otevřené zkoušky. Při další práci a také na workshopu v divadle Ponec rozvíjela komunikaci a pohybové a herecké dovednosti nových účastníků i členů souboru. Výsledkem je toto unikátní společné představení.

Gao Xingjian je dramatik, básník, prozaik, malíř a filmový režisér, který od roku 1988 žije v Paříži. Jeho literární dílo bylo v roce 2010 oceněno Nobelovou cenu za svou všeobecnou platnost, nesmlouvavý vhled a jazykovou invenci. Kniha Druhý břeh vyšla v překladu do češtiny loni.

  • Loco:Motion Company / Druhý břeh
    Loco:Motion Company / Druhý břeh zdroj: Meet Factory
  • Loco:Motion Company / Druhý břeh
    Loco:Motion Company / Druhý břeh zdroj: Meet Factory

Kateřina Eva Lanči - režisérka inscenace Druhý břeh a zakladatelka souboru Loco:Motion Company studovala nejprve v Duncan Centre obor taneční divadlo, poté maturovala v oboru sociální práce - speciální pedagogika se zaměřením na taneční terapii. Promovala na Literární akademii Josefa Škvoreckého v oboru interaktivní média - tvůrčí psaní. Její diplomovou prací bylo multimediální divadelní představení spojující tanec, činohru a film. Spolupracuje se souborem Farma v jeskyni.

Video Reportáž Michaly Komrskové o představení
video

Reportáž Michaly Komrskové o představení