Honza s Luckou řekli „ano“. A je dovyprávěno!

Dobříš - Je to happy end, jak má být. Svatbou Honzy Dvořáka (Matěj Hádek) a Lucky Francové (Lucie Štěpánková) skončilo natáčení seriálu Vyprávěj. Scénou z jejich svatebního obřadu rodinná sága před pěti lety na obrazovkách České televize začínala a na jejich veselce také dnes padla poslední klapka. Poslední díl páté řady, a tedy i celého seriálu, uvidí diváci na obrazovce 14. června. Prohlédněte si zatím alespoň fotografie ze závěrečného natáčení.

Trvalo to pár let, ale nakonec jsou svoji. Svatba Honzy a Lucky zase o něco více spojila osudy rodin Dvořákových a Francových, které se - ne vždy k radosti všech - proplétaly po celý seriál.

Rodiče Honzy, které hrají Roman Vojtek a Andrea Kerestešová, zestárli v seriálu o několik desetiletí:

Na svatbě nechyběli ale ani další seriáloví příbuzní a samozřejmě ani štáb. Podívejte se, co se dělo, když zhasla kamera:

A na závěr trochu statistiky: V seriálu se objevilo přes 700 herců a více než 4 000 komparzistů, natáčelo se ve třech stovkách prostředí a lokací, bylo použito na 2 300 triků. Za 854 natáčecích dní padlo více než 3 000 klapek, tvůrci strávili ve střižně 805 dní. Vyprávěj získalo pět cen TýTý (čtyři za Seriál roku, jednou pro absolutního vítěze) a jednu Zlatou Nymfu pro nejlepší producenty na festivalu v Monte Carlu, dvakrát si pak cenu pro nejoblíbenější herečku odnesla Veronika Freimanová.

I když Vyprávěj končí, Česká televize chystá další rodinnou ságu z období první republiky. Před kamerou i za ní se v novém projektu shledáte i s některými herci a tvůrci ze seriálu Vyprávěj.

Video Reportáž Evy Spáčilové o konci seriálu Vyprávěj
video

Reportáž Evy Spáčilové o konci seriálu Vyprávěj