Loď Tajemství je zpátky: Čtyři vraždy stačí, drahoušku

Praha - Na pražské Výtoni opět kotví Loď Tajemství Divadla bratří Formanů. Je sezonním plovoucím jevištěm, které hostí divadlo, hudbu i film - a synové slavného režiséra Petr a Matěj již zvou diváky na palubu. Na lodi samozřejmě není režisér, nýbrž kapitán a jeho posádka. Jak v tom plavou, vysvětluje herec a první lodní důstojník Matěj Forman, který byl hostem Událostí, komentářů.

Loď Tajemství opět kotví u Rašínova nábřeží mezi Palackého a Železničním mostem. Svůj provoz obnovil palubní a podpalubní bar „Prachy na dřevo“ a v úterý 21. května se začne i hrát.

Sezonu zahájí Divadlo Aqualung  premiérou představení  Čtyři vraždy stačí, drahoušku na motivy legendární filmové krimikomedie Oldřicha Lipského. Představení „o mdlém učiteli, který se bez svého přičinění stal populárním masovým vrahem“, doprovodí živá hudba a koncert kapely Aquajazz.

„Divadlo Aqualung je hostující soubor na lodi Tajemství, už osm sezon tady uvádějí svoji premiéru. Já tomu nevěřím, že tohle dodělají, ale 21. května se na to půjdu podívat a uvidíme, jak si poradili,“ vnadí diváky první důstojník.

Divadelní loď Tajemství
Zdroj: Divadlo bratrí Formanů

  • „Divadlo bratří Formanů,“ jak píše na svém webu, „je živoucí společenství bez stálé scény a uceleného souboru, společenství svázané blízkým názorem na práci i způsob života. Pohyb, hra, setkávání a nezávislost jej přivádějí do prostředí často nedivadelních, ale provokujících svou atmosférou, historií a vnitřní silou.“

„Má to svoje velké výhody a má to taky velké nevýhody,“ říká Matěj Forman o působení na lodi. „Výhodou je, že tu budeme celé léto až do konce září, a nevýhodou je, že nevíme, jaké bude počasí.“

Další informace hledejte na webu lodi Tajemství.

Podívejte se na rozhovor s Matějem Formanem:

Video Divadelní loď
video

Divadelní loď