Středy na AVU: Umělci kurátory a galeristy

Středy na AVU, dlouhodobý přednáškový cyklus Akademie výtvarného umění v Praze pro veřejnost, se už druhý semestr za sebou věnoval historii kurátorství u nás. Tématem závěrečné debaty s názvem To si máme všechno dělat sami? byli 22. května umělci jako kurátoři a galeristé. Debatu si ze záznamu můžete přehrát v tomto článku.

Video Středy na AVU - „To si máme všechno dělat sami?“ Umělci kurátory a galeristy
video

Středy na AVU - „To si máme všechno dělat sami?“ Umělci kurátory a galeristy

To si máme všechno dělat sami? Umělci kurátory a galeristy: Je organizování výstav a provozování galerií altruistickou činností, která umělce brzdí v jejich hlavní práci, nebo jim tato činnost pomáhá upevňovat vlastní pozici na umělecké scéně? A je kurátorování výstav vedlejší profesí, nebo ji umělci vnímají jako jednu z poloh své tvorby?

Debatují: A.M. 180 Collective, Rafani (Zuzana Blochová, Marek Meduna), René Rohan, Marie Štindlová, Lenka Vítová. Moderují: Ondřej Chrobák a Terezie Nekvindová.

Debata byla součástí IV. výroční konference VVP AVU Mezi tvorbou a výrobou. Proměny umělecké práce (21. 5. – 22. 5). Středy na AVU pořádá Vědecko-výzkumné pracoviště AVU ve spolupráci s Centrem nových strategií muzejní prezentace při MG v Brně. Kde a kdy: Aula Akademie výtvarných umění v Praze (3. patro), U Akademie 4, Praha 7; vždy od 18:00.

Záznamy všech dosavadních přenosů z cyklu Středy na AVU najdete na následujícím odkazu: