Vytisková je minulostí, přichází KLARA.

Praha - Klára Vytisková je známá coby ústřední a extravagantní postava domovské kapely Toxique. Nyní však zatoužila experimentovat a založila vlastní sólový projekt KLARA. Potenciální příznivce láká na soul, elektro a punk. K živému koncertování sestavuje doprovodnou dívčí skupinu, ale na mužskou společnost z Toxique tímto nezanevřela. Kapela prý naopak pomalu chystá novou desku.  

Na začátku všeho byla kniha od Patti Smith Jsou to jen děti. Po jejím přečtení si Vytisková uvědomila, že skládat hudbu má skutečně smysl a v její hlavě se zrodila KLARA. Své druhé já plánuje obléknout do punkového stylu dle vzoru kapel, na kterých vyrůstala. 

Po počáteční myšlence se zpěvačka se obrátila na amerického rodáka z Bronxu Erica Cheryhilla. „Zjistili jsme, že on jako kluk z Bronxu a já holka z Únětic jsme oba vyrůstali na skoro stejné muzice a že chceme a potřebujeme zkusit něco nového, tak jsme spolu začali dávat dohromady moje písničky,“ řekla Vytisková. 

První chystaný singl Country Girl vypráví o životě na vsi, kde frontmanka Toxique vyrůstala, než odjela na základní školu do Prahy. Skladba je tedy o rozepři: město versus vesnice.  Do studia si rovnou pozvala několik hostů – např. rapující Američanku Ambryzy žijící v Praze a mnoho dalších. A zvuk je prý… jako z vesnice. 

Pokud KLARA. sežene dámské osazenstvo do své kapely, na podzim se rozjede na turné. "Ta dívčí energie se kolem mě poslední dobou motá nějak víc,“ vysvětluje, proč tentokrát nechává mužské hudebníky stranou.