Vejška je trochu drsnější a divočejší Gympl

Praha - Režisér Tomáš Vorel starší natáčí v koprodukci České televize pokračování oblíbené komedie Gympl. Hlavní role ve filmu Vejška ztvární opět Jiří Mádl a Tomáš Vorel junior. Ve středu padne závěrečná klapka; snímek půjde do kin v lednu 2014.

Hrdinové z Gymplu jsou o pět let starší. Jeden studuje vysokou školu studuje bohatě rozmazlován rodiči, druhý nemá ani korunu, bydlí s matkou alkoholičkou a na studia se připravuje. Oba hrdiny spojuje staré kamarádství a společný koníček graffiti.

  • „Gympl jsme točili měsíc po tom, co jsme složili maturitu. Tady mám dva roky po vejšce, takže zažívám něco, co se týká mého života. Doufám, že příští díl nebude pracák,“ říká herec Jiří Mádl.

Druhou linkou scénáře je krize rodičů jednoho z chlapců. Manželský pár hrají skuteční životní partneři Ivana Chýlková s Janem Krausem. Ve filmu dále hrají třeba Jakub Kohák, Zuzana Bydžovská nebo David Vávra.

Tomáš Vorel starší prý původně pokračování Gymplu nezamýšlel. Rozhodl se, až když přišel velký divácky úspěch prvního filmu. V kinech ho vidělo více než půl milionu diváků. „Příběh je podobný, akorát trochu drsnější a divočejší,“ zve diváky režisér.

Video Reportáž Jiřího Svobody
video

Reportáž Jiřího Svobody