Atomová včela WWW vyletěla z úkrytu

Praha - Atomová včela zní sice jako sci-fi výmysl z dětských fantazií, v tomto případě se jedná o novou, v pořadí již třetí desku české kapely WWW. Vychází přitom dohromady jako CD i jako kniha textů pod hlavičkou labelu Big Boss. Ve středu proběhl slavnostní křest v pražském klubu Roxy.

Chlapce, který na posluchače zamračeně zhlíží z přebalu knihy, zvěčnil Ivan Pinkava. A právě tento model - František - se stal i jejím „včelím“ kmotrem. „Ivan Pinkava nafotil Františka s takovým pohledem, který je mnohoznačný a mnohoříkající, a velice se to hodí k tomu, co vyjadřuje naše hudba,“ pochvaluje si „wéčkař“ Lubomír Typlt.  

Kniha se esteticky přibližuje k dvěma předchozím deskám formace - Neurobeat a Tanec sekyr. Publikace obsahuje kompletní texty ze všech śtudiových nahrávek a také z několika bonusových skladeb, které posloužily jako podklad k filmové tvorbě nebo jako další spolupráce.

Video WWW vypouští Atomovou včelu
video

WWW vypouští Atomovou včelu

Ačkoliv mají WWW na kontě jen tři nahrávky, na scéně se pohybují už dvacet let. V devadesátých letech bylo jejich jméno spojeno hlavně s propagací hip hopu na českém území - byli jednou z prvních rapových kapel. Jejich první videoklip Noční můra se v roce 1993 dostal dokonce na obrazovky České televize.

Pánové pomohli také rozvoji místního graffiti nebo breakdance. Od rapu se formace začala po pár letech odklánět, což postupně vedlo k rozpadu „party“ a k zamítnutí natočení desky. Tento sen se Ondřeji Anděrovi a Lubomíru Typltovi splnil až v roce 2006 prostředictvím labelu Big Boss. 

WWW - Atomová včela
WWW - Atomová včela

Během pauzy se oba členové věnovali vlastním aktivitám a z Typlta se stal uznávaný expresionistický malíř. Jeho kresby s díly dalších umělců ostatně zdobí i vnitřek Atomové včely. V současnosti dá kapela hodně na vizuální projev svých koncertů nebo na výtvarnou stránku videoklipů.

WWW se s novinkou vydají na celorepublikové turné, v jehož rámci překročí i hranice - podívají se do Bulharska či na Island.