V Mostě si zahrávají s čertem

Most - Vysloužilý voják Martin Kabát se pranic neleká pekelných nástrah, co je taky proti nim vyřídilka hubaté Káči. Ustojí ale mámení pekelný poustevník Školastykus? A i vdavekchtivost princezny Dišperandy? Do Hrátek s čertem se pouští Městské divadlo v Mostě, poprvé 14. června.

Pohádka Jana Drdy je nejznámější z ladovského filmového zpracování, vznikla ale nejprve pro jeviště, konkrétně pro Národní divadlo. I na mostecké scéně se diváci dočkají všech svých oblíbených postav, zápletek a humoru.

Pro ty, kteří si snad pohádku nepamatují, nebo je dokonce zcela minula, připomínají příběh tvůrci z mosteckého divadla: „Drda napsal okouzlující příběh vysloužilého vojáka Martina Kabáta střetávajícího se s nástrahami pekelných živlů, jichž se ovšem pranic neobává. Stejně tak jako loupežníků a pekelných kejklí a bambitek a vůbec čehokoliv. Přenocování ve starém pustém mlýně se ovšem neobejde bez zádrhelů, dívku Káču totiž schvátí peklo a Martin Kabát se rozhodne ji z ďábelského chřtánu vyrvat. A možná při tom dostane i strach.“ 

  • Hrátky s čertem
    Hrátky s čertem zdroj: ČTK
  • Hrátky s čertem
    Hrátky s čertem zdroj: ČTK

Ve filmu Hrátky s čertem režíroval Josef Mach, v Mostě se režie ujal Jiří Kraus. V hlavní roli Martina Kabáta, kterého diváci znají v podání Josefa Beka, vystoupí Miroslav Večerka. Loupežníka Sarku Farku hraje Jakub Dostál, Káču Michaela Krausová.

Premiéra představení je 14. června, na 28. června pak divadlo přichystalo speciální představení za vysvědčení.