Kiss: Popové hvězdičky jsou karaoke

Praha - Čtyřicet let na pódiu, stamilionové zisky a až zbožná přízeň fanoušků. Vším tím se může pochlubit americká glamrocková legenda Kiss, která v pátek téměř vyprodala halu v pražských Vysočanech. Poslechnout si novinky z posledního alba Monster přišlo patnáct tisíc fanoušků.

Hello Praha! pozdravili sál O2 areny Kissáci, čtyři dospělí chlapi s make-upem a na podpatcích, kteří mlátí do kytar. Jejich zdánlivě absurdní projekt se ale stal ztělesněním amerického snu. „Před čtyřiceti lety jsem se dali dohromady na ulici v New Yorku a měli jen takový sen. Pokud ale nemáte velké sny, můžete to zabalit. Po čtyřiceti letech je náš sen větší než kdy předtím,“ prohlásil baskytarista a zpěvák Gene Simmons.

Zabalit to už přitom chtěla kapela několikrát, jejich fanoušci jim to ale nedovolili. Kiss mají jedny z nejvěrnějších fanoušků na světě, na pražském koncertě bylo vidět, že dost je jich i v Česku. „Bez fanoušků nejsme nic, bez nich bychom zešíleli. Vážíme si jich jako žádná jiná kapela,“ tvrdí kytarista Paul Stanley.

Na jejich koncerty chodí mladí i jejich rodiče. Proč jsou takovou trvalkou, proto má Stanley jednoznačné vysvětlení: „Nic se nenaučíte sledováním kapely, která tajtrlíkuje na pódiu, ale vlastně nezpívá. To je karaoke. Popové hvězdičky přicházejí a odcházejí, nerozumí řemeslu.“

Video Reportáž Petra Kořínka o kapele Kiss
video

Reportáž Petra Kořínka o kapele Kiss

A rozumět je třeba i byznysu. V něm se Kiss umí pohybovat - kromě desek prodávají tisíce produktů se svým logem, od kondomů po rakev. Jsme s vámi, když na svět přicházíte, i když ho opouštíte, říkájí Kiss. Sami z pódia hned tak odejít nehodlají.