Basiková už má co sdělit. Po 12 letech vydává album

Praha - Belleville se bude jmenovat nové sólové album Báry Basikové. Desku vydá v září, dvanáct let od svého posledního sólového počinu. Pracuje na ní prý už tři roky společně s Václavem Noidem Bártou a vrátí se v ní hudebně do 80. let.

„Nejsem člověk, který musí za každou cenu vydat desku, i když na ní nemá co sdělit,“ vysvětlila Basiková dlouhou pauzu od vydání poslední sólové nahrávky Tak jinak. Původně si prý texty na nové album chtěla napsat sama, ale nakonec od toho upustila.

„Byly moc smutné, proto jsem zvolila Honzu, který, ač poprvé psal pro ženu, je napsal mimořádně krásně, jako by mi mluvily z duše,“ ocenila autora všech textů na desce Jana Dvořáka, který dříve psal především pro zesnulého Petra Muka.

Hudbu k písním až na jednu výjimku zkomponoval Václav Noid Bárta. Nad novými skladbami se s ním Basiková scházela tři roky, celou dobu se ale snažili o své společné práci nic neprozradit. Podle Bárty hlavně proto, aby se o nich nezačaly šířit klepy. 

Basiková v únoru oslavila padesátiny a nyní prý vyhledává hlavně klid. Bujarého života si užila dost, to zásadní a nejlepší, tedy éru kapel Precedens a Stromboli a počátky muzikálu Jesus Christ Superstar, už má za sebou.

Do osmdesátých let, kdy zmíněné dvě kapely byly na vrcholu, se ale na albu Belleville vrátí. Dvanáct skladeb má vycházet z hudební poetiky 80. let a budou čistě syntezátorové, nicméně zohledňující aktuální zvukové možnosti. Desku by Basiková chtěla představit po vydání také na koncertním turné.