Další hudební (karlo)várka: Pet Shop Boys

Karlovy Vary - Nejen filmem živ je festivalový divák. Vary jsou si toho vědomy, a proto ve spolupráci s dalšími partnery zařadily do doprovodného programu také hudební pecky. Tou první byl koncert obnovené Lucie, tou druhou je dnešní vystoupení britských Pet Shop Boys.

Zdroj: ČTK/ITAR-TASS Autor: Korotayev Artyom

Neil Tennant a Christopher Lowe, kteří tvoří britské duo, jsou už ostřílenými kozáky hudební branže. Dohromady se dali v obchodě s elektronikou v roce 1981 a hned první singl West End Girls je vynesl do čela britské hitparády. Debutové album Please vydali v roce 1986, poslední, čerstvou desku pojmenovali Electric.

Pet Shop Boys, kteří prosluli právě experimenty s elektronickou hudbou a syntetizátory, se s novinkou vydali na turné, které vede také přes Karlovy Vary. Slavné duo už do lázeňského města dorazilo. Kromě desky Electric by na jejich dnešním koncertě v KV Areně měly zaznít skladby z předchozího alba Elysium a jistě dojde i na hity jako Always On My Mind, New York City Boy či už zmíněné West End Girls.

Video Lucie Švantnerová ke koncertu Pet Shop Boys
video

Lucie Švantnerová ke koncertu Pet Shop Boys

V Česku koncertovali Pet Shop Boys naposledy v roce 2009 v Praze, přesto jejich jediné letošní vystoupení u nás ještě není vyprodané, upozornila Lucie Švantnerová z KV Areny. Z Varů zavede Electric Tour dvojici ještě v červenci do Estonska, Finska, Německa, Libanonu a Řecka. Zahrají ale také v Indonésii, Číně a Spojených státech, turné zakončí v polovině října v Mexiko City.