Znojmo žije divadlem! Na jevišti i v hledišti

Znojmo - Divadelní představení nejen vidět, ale i se do nich zapojit mají možnost návštěvníci nového divadelního festivalu ve Znojmě. Od poloviny srpna se v jeviště promění hradební příkop, náměstí, klášterní nádvoří i garáž pivovaru.

Zajít budou moci příznivci prken, které znamenají svět, na komedie, vážné hry i představení pro děti. Do Znojma přijede například Divadlo Bufet se svým Autobufem, které odehrává představení přímo ve speciálně přizpůsobeném autobusu. Představí se také Divadlo Feste se svojí hrou Havel píše Husákovi, přijede Divadlo plyšového medvídka, HaDivadlo a promítat se bude Frankenstein v nastudování Národního divadla Londýn.

Ojedinělá oproti ostatním festivalům bude podle pořadatelů možnost návštěníků vyzkoušet si různé divadelní povolání, například stát se herci nebo osvětlovači. „První ročník akce Znojmo žije divadlem! je skvělou příležitostí nejen pro milovníky divadelního hlediště, ale i pro ty, kteří by se rádi do divadla sami zapojili a byli zasvěceni do všeho okolo příprav divadelního představení,“ upozornil Dušan Varga, ředitel Znojemské besedy, která akci pořádá.

Festival začne ve středu 14. srpna a skončí 21. srpna. Divadelní workshopy jsou přichystané na sobotu 17. srpna, zájemci se musí přihlásit předem.