Hip Hop opět kempuje v Hradci

Hradec Králové - Jeden z nejvýznamnějších evropských festivalů hiphopové a taneční hudby, Hip Hop Kemp, právě startuje v areálu královéhradeckého Festivalparku. Pořadatelé na letošním, již 12. ročníku představí návštěvníkům hned několik hvězd - vystoupí například Harlem Shake nebo Kendrick Lamar.

Podle americké televize CNN patří Hip Hop Kemp mezi největší festivalové události roku. Do Hradce Králové by mělo dorazit až 20 tisíc návštěvníků. „Na tento festival se sjíždí celá Evropa,“ řekl mluvčí akce Vojtěch Koval.

Na deseti pódiích vystoupí více než sto různých interpretů z Čech i zahraničí. „Největším lákadlem je Kendrick Lamar, bude vrcholem sobotního večera,“ dodal Koval.

Festival doprovázejí zpřísněná bezpečnostní opatření. V pohotovosti je městská i státní policie. „Už nyní mají policisté hlášeny drobné krádeže z místních obchodních domů, kam si návštěvníci festivalu chodí kupovat potraviny,“ potvrzuje mluvčí hradecké policie Lenka Burýšková. Dopravní policisté namátkově kontrolují řidiče mířící z festival parku. Zaměřují se hlavně na alkohol a drogy. 

V samotném areálu festivalparku už vyrostlo stanové městečko a pro návštěvníky je připravený i pestrý doprovodný program – free style motocross, zápasy v čokoládě, rajčatová bitva nebo válka barev.