Zlatý lev si vybírá kořist. Scarlett Johanssonová ho láká na nahotu

Benátky - Sedmdesátý ročník filmového festivalu v Benátkách se blíží ke konci. Červený koberec ale ještě nebalí, prošlo se po něm mnoho významných tvůrců a herců, mezi posledními americká herečka Scarlett Johanssonová, zástupkyně jednoho ze soutěžních filmů. Mezi tipy na vítěze se ale jeho název neobjevuje.

Video Benátky spekulují o vítězi
video

Benátky spekulují o vítězi

Benátky spekulují o vítězi

Filmový festival v Benátkách

Rozhovor s Evou Zaoralovou

Ukázky z filmů

Johanssonová se na benátském festivalu se představila ve filmu Under the Skin jako mimozemšťanska v ženském těle na likvidační misi Skotskem. Své oběti dostává prostřednictvím nahoty. „Rozhodně se necítím dobře nahá,“ přiznala, že filmování nebylo pro ni úplně snadné. „Stejně jako většina lidí i já jsem nesmělá, ale jsem herečka, nikoho to nezajímá. Musím se zkrátka umět povznést nad to, že mě někteří kvůli tomu odsuzují.“

Soutěžní snímky 70. ročníku spojuje téma osamělosti člověka - ať už si ji sám zvolil, nebo mu byla vnucena okolnostmi. Největší šanci oslovit vedle kritiků i širší publikum v kinech mají filmy Philomena s Judi Denchovou a australský snímek Tracks. Je však možné, že porota dá nakonec přednost jenom americkým snímkům a cenu za nejlepší film si odnese Joe s Nicolasem Cagem v hlavní roli. Jasno bude 7. září.

Zlatý lev za celoživotní dílo ale už je v rukách majitele. Odnesl si ji americký režisér William Friedkin, autor oblíbeného seriálu Kriminálka Las Vegas nebo filmu Zabiják Joe.