Jak vylepšit hudební průmysl? Nouvelle Prague čeká dlouhá diskuze

Praha – Hlavní město se poprvé stane hostitelem významné hudební akce Nouvelle Prague. 1. a 2. listopadu se do Česka totiž sjedou profesionálové z hudebního průmyslu, aby v areálu smíchovského pivovaru diskutovali nad aktualitami ze současné světové scény. V rámci události vystoupí také osm začínajících interpretů, kteří se pokusí dostat do přízně evropských promotérů.

Na pořadu dne budou témata jako pojištění festivalů, streaming živých vystoupení, autorská práva či propagace české muziky v zahraničí. 

Akce je přístupná i širší veřejnosti. Smíchov ožije hlavně navečer, kdy se na dvou stageích představí zámořští umělci. Line-up veřejné části bude doplněn i o dva headlinery, z nichž prvním potvrzeným je anglická písničkářka Lucy Rose. Dále vystoupí třeba kapely City of Glass, CTZNSHP a Jeremy Loops.

Mezi delegáty Nouvelle Prague se zaregistroval např. Martin Elbourne, který má „na triku“ výběr kapel pro hlavní pódia festival v Glastonbury, ředitelka maďarského festival Sziget Frizsina Szepová nebo generální sekretář evropské asociace hudebních festivalů Yourope Christof Huber.  

Nouvelle Prague by ráda vytvořila platformu pro propojení hudebních odborníků, čímž by přispěla k rozvoji české kultury a turistického ruchu. Zároveň by tak pomohla exportu i importu hudebního průmyslu.