Lví král kraluje i tržbám na Broadwayi

New York - Divadelní muzikál Lví král, který vznikl podle stejnojmenného filmu, se stále drží na prvním místě jako nejvýdělečnější představení v dějinách Broadwaye. Podle divadla brzy dosáhne rekordu a stane se první show, která v historii muzikálové scény v New Yorku vydělala víc než miliardu dolarů.

Video Lví král vydělává nejvíce
video

Lví král vydělává nejvíce

Lví král vydělává nejvíce

UvK-21.10.13

Rozhovor s Michaelem Prostějovským

Představení na Broadwayi se hraje již šestnáct let a má za sebou téměř 7 000 repríz. „Tento historický úspěch je zásluhou režisérky Julie Taymorové. Za těch téměř 17 let je ona hlavní tvůrčí silou a inspirací. Dala dohromady brilantní tým muzikantů a tanečníků,“ komentoval úspěch producent Thomas Schumacher.

Lví král již v roce 2012 na tržbách překonal do té doby nejúspěšnější muzikál Fantom opery. Ten je v historii Broadwaye nejdéle uváděným představením. Za 24 sezon má přes deset tisíc repríz. Autoři hudby a libreta k filmu Lví král Elton John a Tim Rice za píseň Can You Feel The Love Tonight získali už v roce 1994 Oscara za nejlepší původní píseň.

„Myslím, že Lví král patří mezi nejkrásnější muzikály, které lze dnes na světě vidět. Kromě Broadwaye se hraje i v Londýně nebo Hamburku. Největší zásluhu má opravdu Julie Taymorová, která vytvořila geniální loutko-herce,“ připomíná libretista a teoretik muzikálu Michael Prostějovský, který o muzikálech promluvil v Událostech v kultuře.