Imodium teď chodí s Valerií, v listopadu chystají její křest

Praha - Do diskografie broumovské kapely Imodium přibyl čtvrtý zářez. Je jím deska Valerie, která nedávno vyšla u Supraphonu. Muzikanti se spolu s ní vrátili ke spolupráci s producentem Martinem Volákem, a jak se s novinkou vymazlili, se jejich fanoušci dozví 12. listopadu, kdy album pokřtí v Paláci Akropolis.

Valerie, neboli osudová holka, se rodila od jara do podzimu tři roky po posledním počinu Polarity. Je možné, že novinka bude svoji starší sestru následovat a Imodium se znovu pustí do koncepčního kousku (Polarity byly rozděleny na část elektrickou a akustickou). Kytarista a zpěvák Thom ale prozatím zvěsti o dalším konceptu odmítá se slovy, že koncepční album je hodně svazující záležitost.

„Naše deska je přesto vlastně o dvou postavách. O chlapci, který potkal osudovou dívku Valerii. Valerie je ta, která vás svým způsobem ničí, a vy se přesto nedokážete odloučit, žít, existovat bez ní. Uděláte pro ni vše, i přesto, že vás vědomě deptá,“ vysvětlil ale frontman.

Imodium se s nahrávkou netočili sami, pozvali si také pár hostů. Jedním z nich je třeba Honza Křížek ze skupiny Blue Effect, který hostuje na piáno, nebo zpěvačka Žanett z nově objevené formace Nanosféra.

Ukázky z alba najdete na webu Supraphononline.cz

Čtveřice se na české klubové scéně pohybuje deset let. Do povědomí posluchačů se zapsala hlavně unikátním projektem tzv. bytových turné, kdy pravidelně hrávala v různých domácnostech. Předskakovala také zpěvačce Avril Lavigne, kanadským Simple Plan nebo bristkým Bush. Kapela má na svém kontě i několik hudebních ocenění, ať už v kategorii Objev roku nebo Videoklip roku. Imodium loni natočili dokument 9 ½ mapující jejich kariéru.