Primal Scream na sedmdesátkovém discu

Praha - Trochu retra, hodně sentimentu, tradičně blyštivý frontman. Primal Scream vyprodali v pondělí Lucerna Music Bar. V čele s excentrickým Bobbym Gillespiem představili nové album More Light.

Video Primal Scream koncertovali v Praze
video

Primal Scream koncertovali v Praze

„Je to dobré místo. Vypadá to jako nějaká televizní show ze sedmdesátých let. Nebo sedmdesátkové disco. Doufám, že to někdo vezme od podlahy a začne trsat,“ zhodnotil Lucerna Music Bar Gillespie před koncertem. Už pět let abstinující frontman byl zpočátku mírně strnulý. Trvalo ale jen chvíli, než se rozpomněl, že vlastně přijel dělat show. A jeho fanoušci mu na to jako obvykle okamžitě skočili. 

„Pomáhá mi možnost neustále tvořit, nová hudba. Snaha být lepším skladatelem, textařem a hudebníkem. Prostě lepším umělcem. A také to, že je to zábava,“ svěřil se Gillespie. Zábavná je i nová deska More Light, i když v typickém zvuku Primal Scream fanoušci chvílemi mohou postrádat někdejší lehkost. „Děláme hudbu, která není spoutaná komercí. Děláme rokenrol. To, že album začíná devítiminutovou skladbou, může vzbudit odpor, ale to je rokenrol,“ tvrdí Gillespie.