Vladimír Merta se alespoň v knize ocitá Mimo čas

Praha - Písničkář Vladimír Merta se svým příznivcům připomíná hned dvěma novinkami. V těchto dnech vychází jeho kniha písňových textů Mimo čas a 4. prosince k ní dodá novou desku Domilováno. Kniha vznikla i s využitím soukromých archivů fanoušků a přepisů koncertních nahrávek. Album i novou publikaci hudebník pokřtí 18. prosince v Paláci Akropolis.

Merta se v Paláci Akropolis objeví jako jeden z hostů, který přijde zahrát k půlkulatinám houslisty Jana Hrubého a ke dvacetinám nakladatelství Galén, jež vytisklo jeho knihu Mimo čas. Tu ostatně představí ještě 23. ledna 2014 v Knihovně Václava Havla.

Písničkář vystoupí s kapelou, a navíc představí nové skladby z výše zmíněné nahrávky Domilováno. Kromě něj se na pódiu ten večer ukáže třeba Vladimír Mišík, Vlasta Třešňák, Radim Hladík, Michal Prokop, trio Marsyas nebo samotný Jan Hrubý.

Písně Vladimíra Merty se za dob minulého režimu na pultech  objevovaly velice sporadicky. O to víc se však šířily nahrávky jeho koncertů a texty se opisovaly. V současné době jeho diskografie čítá desítky studiových nahrávek a Merta pilně koncertuje po republice. Na seznam koncertních míst se podívejte zde.