Divadlo Radost má oslí uši

Brno – S novým humorným příběhem pro nejmenší přichází brněnské divadlo Radost. Ušatá pohádka vypráví příběh o princi, kterému jedna ze sudiček předurčí, že mu narostou oslí uši. Skrývat je se ale princi nedaří věčně. Pohádka, v níž na pódiu nezáří herci, ale loutky, cílí především na děti z mateřských a z 1. a 2. tříd základních škol.

„Pohádku jsem napsal jako variaci na známou pohádku král Lávra. Opravdu je to variace, oslí uši skutečně narostou, i když ne králi Lávrovi,“ popsal autor pohádky a ředitel divadla Radost Vlastimil Peška. Tuhle vadu na kráse dala princi Felixovi do vínku jedna ze sudiček, aby nebyl pyšný.

Na divadelní prkna v této pohádce nemíří herci, ale loutky. Každá z postav vznikla speciálně pro tohle představení - má specifický kostým i výraz ve tváři. „Tetičky sudičky jsou dobrosrdečné, takže jejich výraz je usměvavý,“ popsal dvě z loutek herec Vilém Čapek. Výroba jedné loutky trvá výtvarníkům týden.

Video No comment: Ušatá pohádka v divadle Radost
video

No comment: Ušatá pohádka v divadle Radost

No comment: Ušatá pohádka v divadle Radost

Ušatá pohádka

Vymýšlení a ztvárnění divadelních her pro dětské diváky je podle tvůrců vůbec nejnáročnější. Herci musí děti zaujmout na celých 45 minut, jinak se během představení začnou nudit a zlobit.

Svoji nejnovější pohádku pro nejmenší diváky divadelníci hrají na scéně Muzea loutek. Další premiéru hry pro děti chystá divadlo Radost na jaro - tentokrát bude o líné babičce.