Česká televize natočí remake kultovního Kanclu

Brno - Kultovní britský seriál se dočká nového zpracování. Česká televize natočí remake podle světoznámého televizního díla Rickyho Gervaise a Stephena Merchanta The Office z roku 2001. Jedná se o fiktivní dokument, který popisuje kancelářský život v brněnské firmě obchodující s papírem. Režie se ujme Milan Šteindler.

Firmu řídí vedoucí pobočky Marek Chvála (Václav Kopta), sebestředný a k jakýmkoliv citům ignorantský šéf. Pod rouškou péče o své podřízené se snaží ve firemní struktuře přežít co nejdéle a neustále vymýšlí nové kličky ve vztahu k vedení společnosti.

Dokumentární kamera fiktivního štábu se zaměřuje i na osudy jeho kolegů, kteří si dlouhé chvíle v nudné práci snaží krátit každý svým originálně nudným způsobem. Kancelář společnosti Papír a Print začne produkovat papír už v lednu příštího roku, kdy její každodenní rutinu naruší početný štáb České televize.

Vtipy o Gervaisovi a dalším tučném šeku

„Jsem velmi polichocen a nadšen tím, že vznikne nová verze The Office,“ říká Ricky Gervais, herec a spoluautor formátu a dodává: „Praha byla prvním místem na světě, kde vznikla pódiová verze, a já jsem rád, že se nyní chystá i televizní adaptace. Můžete začít vymýšlet vtipy o Gervaisovi a dalším tučném šeku.“

„Kancl přináší naprosto unikátní humor, který vychází z trapných, většině lidí však důvěrně známých situací,“ představil seriál kreativní producent David Ziegelbauer: „Ke scénářům jsme přistupovali s velkým respektem. Přepracovali jsme je tak, aby neztratili genialitu originálu, a přitom je ušili na míru českému divákovi. Pevně věřím, že přineseme na české obrazovky zábavný formát, který v domácí televizní produkci nemá obdoby.“

Americká adaptace

The Office odvysílala BBC ve Velké Británii poprvé v roce 2001. Stal se národním a poté také celosvětovým hitem. Licenci později koupily televize v několika zemích. Nejúspěšnější je americká adaptace, které stanice NBC od roku 2005 vyrobila 201 epizod.

Česká televize pro výrobu seriálu získala licenci BBC a v tvůrčí skupině Davida Ziegelbauera natočí začátkem roku 2014 prvních šest dílů.