Kafka pro mladou generaci? Jako počítačová adventura

Praha - Před dvěma lety vytvořil nezávislý vývojář Denis Galanin počítačovou hru na téma Shakespearových her. Tentokrát se tvůrce počítačových her nechal inspirovat díly Franze Kafky, hlavně jeho Zámkem, Proměnou a Amerikou. Tvůrce oznámil datum vydání na první půlku tohoto roku.

Předělat Shakespearova Hamleta mu v roce v roce 2010 zabralo osm měsíců. Ruský vývojář Denis Galanin se svým týmem z něj udělal takzvanou počítačovou adventuru, tedy dobrodružnou hru. A toto snažení mu vyneslo osm prestižních ocenění.

Hrdinou je malý mužíček z jiné planety, který pomáhá Hamletovi s řešením logických hádanek k záchraně krásné Ofélie, kterou unesl zlosyn Klaudius. Kromě zapeklitých úkolů v cestě stojí i strašlivé nestvůry.

Hra dostupná i na tabletech a mobilních telefonech měla velký úspěch, proto se Galanin rozhodl převést do virtuálního světa ještě jiného literáta: Franze Kafku. Spisovatel se počítačové podoby dočká vůbec poprvé. Není divu, jeho dílo patří podle odborníků mezi ty nejkomplikovanější.

Video Počítačové hry inspirované literární klasikou
video

Počítačové hry inspirované literární klasikou