Kdo získá Brit Awards? Bastille, Disclosure nebo Ellie Goulding

Londýn - Nominace na letošní britské hudební ceny Brit Awards ovládly popové skupiny Bastille a Disclosure. Dařilo se zpěvačce Ellie Goulding a kapele Rudimental, kteří získali tři nominace. Neztratili se ani Arctic Monkeys nebo David Bowie.

Jak je v Británii zvykem, tamní scéna byla letos opět hladová po čerstvých novinkách. A je to znát i v nominacích na hudební ceny. Vládnou jim dva energií nabité objevy loňského roku, poprocková skupina Bastille a popové bratrské duo Disclosure.

Vedle ceny za objev aspirují zároveň na kapelu roku a vydali nejlepší alba a singly. Ve stejných kategoriích je stíhá skupina Rudimental. Na jejich loňském albu se však sešlo hned několik nominovaných. V jejich drumandbassových rytmech zpívají třeba Ellie Goulding, nominovaná třikrát, Ella Eyre nebo John Newman.

Ohromné tempo, se kterým Británie chrlí novinky, ustáli rockoví Arctic Monkeys nebo David Bowie, kteří mají po dvou nominacích. Vítězem ceny kritiků, jejíž laureát se oznamuje v předstihu, se letos stal zpěvák Sam Smith. V mezinárodních kategoriích jsou nominování Justin Timberlake, Eminem, Pink, Lorde, Lady Gaga, Bruno Mars nebo Daft Punk.

Čtyřiatřicátý ročník Brit Awards se uskuteční 19. února v londýnské O2 areně. Na všechny nominace se podívejte zde.

Video Kdo vyhraje Brit Awards?
video

Kdo vyhraje Brit Awards?