Robert Nebřenský se v kresbách vrací do dětství

Praha - Muzikant, skladatel, herec, moderátor Robert Nebřenský začal kultivovat svůj výtvarný talent. Jakým způsobem se vyrovnává s další múzou, která ho políbila, lze zjistit v kavárně Už jsme doma v Praze-Bubenči, kde vystavuje své obrazy. Že se nejedná jen o přechodnou známost, dokazuje fakt, že jde již o čtvrtou výstavu, tentokrát nese název Čáry máry Robínek a kresby vytvořené voskovkami je možné vidět i si je popřípadě koupit do 23. února.

Robert Nebřenský, který v únoru oslaví padesátiny, je herec, skladatel a kytarista. Začínal v roce 1981 ve skupině Krásné nové stroje, o pět let později založil skupinu Vltava, pro kterou je autorem jejího původního repertoáru. Kapela v roce 2003 ukončila činnost, ale znovu zase začala hrát v roce 2010.

Na počátku 90. let byl také jedním ze zakládajících členů legendárního Rádia Mama, později přejmenovaného na Rádio Limonádový Joe. Patří rovněž do souboru divadla Sklep a jako herec účinkoval v řadě českých i zahraničních filmů, televizních inscenací a seriálů. (O život, Tobruk, La Mome, Rudý Baron, Místa, Borgias, Lidice nebo Klauni).

Ve své výtvarné tvorbě se podle svých slov vrací k čisté a radostné imaginaci dětství. „Pokusil jsem se navázat na ten úžasný svobodný pocit a radost z tvoření. Robínkem mě nazýval můj děda a byl to právě on, kdo byl mým prvním rádcem a mentorem. V malování mě velmi podporoval a moje dnešní obrázky mají být rovněž dodatečným díkem člověku, který mě chápal a přijímal takového, jaký jsem,“ říká autor.

Výstava je přístupná v otevírací době kavárny, tedy denně od 15:00, v Uralské ulici v Praze 6.