V Brně koncertují potmě

Brno - Bez dirigenta, bez not a hlavně beze světla koncertují klienti Centra sociálních služeb v brněnských Chrlicích. Společně s místními umělci budou ve sklepích místního zámku hrát a zpívat v naprosté tmě. „Máme nevidomé průvodce, kteří budou do sálu uvádět návštěvníky. Počet míst je omezen na šedesát. Celý koncert bude ve tmě, až při skončení rozžneme svíčky,“ říká ředitel centra Miloš Paleček.

Video Koncert ve tmě
video

Koncert ve tmě

Centrum sociálních služeb v Brně-Chrlicích je určeno lidem se zrakovým postižením. Organizátoři chtějí proto návštěvníkům zprostředkovat zážitek, jaký z koncertu mohou mít právě nevidomí lidé. Výtěžek půjde na pomoc klientům centra.

Nácvik koncertu komplikuje kupříkladu to, že zpěváci nemohou používat notové záznamy a celé písně musí znát zpaměti. Také role dirigenta je pochopitelně značně omezená. Koncert se řadí k populárním akcím na podporu nevidomých, známé jsou třeba temné kavárny.

Druhá část koncertu se koná už za světla ve společenském sále centra. Součástí programu bude představení kalendáře z nadace hraběnky Mathildy Nostitzové. Vystoupí třeba Brněnský Akademický sbor nebo pěvecký sbor Naděje.

Koncert se koná ve čtvrtek 23. ledna od 19:00 ve sklepě a společenském sále Centra sociálních služeb na Chrlickém náměstí v Brně.