Kancl předvede karikaturu šéfa po česku

Brno - Okolí Holandské ulice v Brně je známé jako úřednická čtvrť. Kanceláře uvnitř tamních budov jsou od sebe téměř k nerozeznání, ovšem pracovníci pouze jedné z nich se v budoucnu budou moci chlubit tím, že jim židle „zahřívali“ představitelé seriálu Kancl. Remake kultovního britského seriálu The Office tam natáčí brněnské studio České televize.

„Dobrý den, jmenuju se Ota Kačer a jsem tady na brigádu,“ představí se mladý muž na recepci firmy Papír & Print. Břichatý muž ve středních letech v lesklém béžovém obleku místo toho, aby brigádníkovi podal ruku, začne na místě poskakovat, divoce mávat rukama a vydávat kačeří zvuky. „Strýček Skrblík! Disneyovky! Neznáte?“ bouchá pěstí do stolu před zmatenými pohledy mladíka i slečny recepční.

Kosmířan, který spadnul z nebe

Seriálovou karikaturu nejotřesnějších manažerských vlastností, z nichž mnohé podle záměru tvůrců divákům připomenou jejich vlastní zážitky, vytvořil britský herec a režisér Ricky Gervais, v americké verzi pak Steve Carell. Václav Kopta, který postavu šéfa ztvární v české verzi, si novou roli užívá. „Mně je tato postava naopak sympatická. Je to kosmířan, který spadnul odněkud z nebe, a to si jako herec užívám,“ svěřil se herec.

Kopta zdůraznil, že cílem není konkurovat britskému originálu. „Přiznám se, že jej moc neznám, dokonce mi bylo doporučeno se na něj raději nedívat, abych neměl tendenci Gervaise kopírovat. Řekl bych, že on je tak moc trapný, že mám co dělat, abych se jeho vzoru trapnosti alespoň přiblížil,“ říká herec, jenž se proslavil díky filmu Sněženky a machři.

Podívejte se na videa:

Video ČT natáčí seriál Kancl
video

ČT natáčí seriál Kancl

ČT natáčí seriál Kancl

24.01.

Václav Kopta o roli šéfa v seriálu Kancl

Režisér Milan Šteindler o natáčení seriálu Kancl

Křeslo režiséra svěřil kreativní producent David Ziegelbauer Milanu Šteindlerovi. Seriál se rozhodl natočit stejně jako originál ve stylu fiktivního dokumentu. Dojem reálnosti situací umocňují trhavé pohyby kamerou, které působí jako amatérské natáčení.

  • „Jsem velkým fanouškem původního seriálu, a tím spíš jsem se obával pustit se do české verze. Ale věřím tomu, protože se nám pro to podařilo získat herce, o kterých jsem přesvědčený, že to dovedou udělat v podobném, nicméně českém duchu,“ uvedl Milan Šteindler. Česká postava šéfa podle něj bude „bodřejší a otcovštější“.

Jedinou osobou, která dovede šéfa Marka Chválu uzemnit, je jeho přísná nadřízená v podání herečky Pavly Vitázkové. „Jen já ho občas přivedu do rozpaků, jinak se dovede dokonale ztrapnit sám,“ uvedla herečka: „Takovouto dámu si samozřejmě dovedu představit i v reálném životě, a dokonce si před kamerou představuji jednu konkrétní.“

Svým způsobem osvětová práce

„Myslím si, že podobných šéfů je speciálně u nás mnoho. Diváka vlastně učíme, jak s takovými kreaturami zacházet, takže je to svým způsobem osvětová práce, která podle mě veřejnoprávní televizi sluší,“ dodal Milan Šteindler. V dalších rolích se představí Sára Venclovská, Michal Dalecký nebo Radim Novák. Do konce března televize natočí prvních šest dílů. Na obrazovkách České televize by se měly objevit ještě letos.