Joint, zlaté zuby nebo poušť. Saccenti fotí hudební hvězdy

Praha – Timothy Saccenti je známý spíš jako režisér videoklipů, před časem se ale chopil fotoaparátu a pořídil snímky umělců, ke kterým ho kromě práce váže i osobní vztah. Výsledky jeho práce jsou k vidění v jeho knize Portraits 01, která vychází v limitované edici. Na ukázky jeho práce se podívejte v článku.

Video Timothy Saccenti vydává knihu portrétů plnou alternativních umělců
video

Timothy Saccenti vydává knihu portrétů plnou alternativních umělců

Nejvíce inovativní, přesvědčiví, ti, kteří unesou označení průkopníci své generace, tak hovoří Saccenti o svých modelech. Soubor výše zmíněných snímků totiž postavil před hledáček fotoaparátu mimo jiné interprety, kteří prozatím nedosahují velké slávy, ale mají k ní solidně našplánuto. Tato současná generace umělců je spojená hlavně s vydavatelstvím Warp Records.

Ke každé fotce se přirozeně váže také „veselá historka z natáčení“. O některých z nich se autor rozpovídal v rozhovoru pro magazín Dazed Digital. „Tricky přišel do studia s tím největším jointem, co jsem kdy viděl. Při focení jsme ho pak odpálili. Když se pak po pauze vracel do studia, vypadal strašně zmateně a říkal: Zdá se mi to, nebo tady vážně smrdí tráva?“ popsal průběh focení s anglickým rapperem.  

V knize se kromě Trickyho tváře objeví také portréty Carla Craiga, Eryky Badu, ASAP Rockyho nebo Animal Collective.