Zemřel herec Philip Seymour Hoffman alias Capote

New York – Slavného amerického herce Philipa Seymoura Hoffmana našli mrtvého v jeho newyorském domě. Příčinu smrti 46letého herce vyšetřuje policie. Podle informací deníku New York Post zemřel po předávkování drogami. Proslavil se rolí Trumana Capoteho ve stejnojmenném filmu. Před devíti lety za ni získal Oscara.

Hoffman měl s návykovými látkami problémy již dříve. V léčebně byl naposledy v roce 2012, kdy se léčil ze závislosti na heroinu. „Bral jsem všechno, na co jsem sáhnul… a všechno jsem měl rád,“ uvedl Hoffman v pořadu 60 Minutes

Philip Seymour Hoffman (23. 7. 1967 – 2. 2. 2014)  americký herec a režisér. Držitel Oscara za mužský herecký výkon ve filmu Capote. Získal tři nominace na Oscara za vedlejší role, stejně jako tři nominace na prestižní Tony Award za výkony v divadle. Hoffman začal svou hereckou kariéru v roce 1991, rok na to se již objevil ve filmu. Režíroval divadelní hry i filmy.


Herec si zahrál i ve slavném snímku Big Lebowski bratří Coenů, kde se před kamerou objevil po boku Jeffa Bridgese, Johna Goodmana nebo Steva Buscemiho. Naposledy si zahrál v sérii Hunger Games.

Hoffman i jako režisér: Jeho Jack vyplul v roce 2010

Kromě filmových či divadelních rolí si Hoffman vyzkoušel i režisérkou profesi. Tragikomický snímek Jack se chystá vyplout, natočený podle úspěšné broadwayské divadelní hry, šel do kin v roce 2010. Byl to příběh rozpačité lásky dvou osamělých lidí středního věku v současném New Yorku. Hoffman si ve snímku zahrál rovněž hlavní roli po boku Amy Ryanové.

Video Zemřel herec Philip Seymour Hoffman
video

Zemřel herec Philip Seymour Hoffman

Zemřel herec Philip Seymour Hoffman

Kritici: Hoffmanova herecká flexibilnost je naprosto ojedinělá

Události v kultuře: Zemřel Philip Seymour Hoffman