Klip týdne: Korn / Spike In My Veins

Miley Cyrus, Justin Bieber, Barack Obama, Kate Middletonová nebo třeba princ William jsou  účinkujícími v novém klipu od kapely Korn. Tuhle sebranku netřeba představovat, ale ti, kdo ji znají, vědí, že výše zmíněná jména většinou mezi standardní komparz do klipů nepatří. Američtí nu metalisté jich využili proto, aby upozornili na současný konzum společnosti a manipulaci médií. Skladba Spike In My Veins tak nikoho nešetří. 

Spike In My Veins není sice novinka (pochází z poslední desky The Paradigm Shift), přesto se svou aktuálností trefila do černého. Korn narážejí na vládní dozor a reflektují závislost společnosti na informacích, které mohou být zkreslené, ale i tak lidi ovládají.

Všichni jsme natolik chyceni do mediálního kolotoče, sledováním televize a internetu, že jsme manipulovaní natolik, že zapomínáme žít vlastní životy a zapomínáme na svůj reálný svět, vzkazuje sestava ve zkratce. Jejich point je tak víc než zřetelný: jsou zprávy ještě zprávy, nebo už jen zábava prezentující životní styl?