Student z Ostravy vyhrál mezinárodní choreografickou soutěž

Ostrava - Student Janáčkovy konzervatoře v Ostravě Eduard Adam Orszulik suverénně vyhrál Mezinárodní choreografickou soutěž studentů tanečních škol v Polsku. V konkurenci čtyřiceti choreografií mladých tanečníků z Polska, Maďarska, Slovenska a České republiky vynikala jeho kreace osobitostí pohybových prvků i stylu. Choreografie s názvem Touha mít znamená se točí kolem velkého bicyklu a čtyř kamarádek. Všechny kolo chtějí, v zájmu přátelství se ho vzdají, nakonec ale jedna zradí a zůstane sama.

Podle učitelky moderního tance na ostravské konzervatoři Jany Ryšlavé úspěch na soutěži potvrdil, že Orzulik projevuje výjimečný talent. „Zatímco u ostatních soutěžních choreografií bylo vidět, že je studenti poskládali z pohybů, které se naučili ve školách nebo je někde viděli, v jeho případě je znát vlastní pohybový rukopis,“ říká Ryšlavá. Dodala, že porotě se velmi líbila i druhá Orszulikova choreografie.

Vítězná choreografie Touha mít znamená…


Vlastní kreace nacvičuje student sedmého ročníku tanečního oddělení Eduard Adam Orszulik ve volném čase se spolužačkami a spolužáky. !O choreografii se zajímám už dlouho. Baví mě hrát si s tělem, zkoušet různé věci, vymýšlet pořád něco nového," říká Orszulik. K vítěznému tanci si také namíchal hudbu. A i když to nebylo v plánu, na soutěži také sám tančil. Jedna ze čtyř účinkujících si poranila nohu, tak za ni zaskočil.

Video Student z Ostravy vyhrál mezinárodní choreografickou soutěž
video

Student z Ostravy vyhrál mezinárodní choreografickou soutěž

Student z Ostravy vyhrál mezinárodní choreografickou soutěž

Reportáž Lucie Křížkové

Se spolužačkami již připravuje další choreografii, a to pro galavečer studentské Thálie pražských uměleckých škol. Pro Janáčkovu konzervatoř a Gymnázium je Orszulikovo vítězství prvním velkým úspěchem na mezinárodní choreografické soutěži.