U2 táhnou do boje proti AIDS. „Invisible“ má konečně videoklip

Praha – Jejich nová skladba se sice jmenuje Invisible, U2 jsou ale cokoliv, jen ne neviditelní. Singl, který Irové představili na letošním finále ligy amerického fotbalu, se teď dočkal také jednoduchého, ale vizuálně působivého videoklipu. A ani by to snad nebyli U2, kdyby novinka neplnila charitativní účel – tentokrát bojuje proti AIDS.

Video Novinka od U2 bojuje proti AIDS
video

Novinka od U2 bojuje proti AIDS

Bono a spol. prohlašují, že Invisible je jenom předznamenáním mnohem výraznějšího alba. Chystaná deska nahradí No Line on the Horizon z roku 2009. Sami hudebníci ale tvrdí, že oficiální singl z budoucí placky bude o dost výraznější.

U2 vystoupí 2. března na udílení Oscarů, kde zahrají skladbu Ordinary Love, která zazněla v živtopisném snímku o Nelsonovi Mandelovi,a zároveň je nominovaná v kategorii nejlepší filmové písně.


Videoklip se natáčel v letištním hangáru v Kalifornii. Přísným okem jej hlídal režisér Mark Romanek, který vytvářel klipy třeba pro rappera Jay-Zho, 99 Problems nebo Nine Inch Nails.

Díky volnému stažení Invisible kapela získala peníze pro nadaci RED bojující s AIDS. Organizaci pomáhal zakládat sám Bono. „Je to takový druh hry. Ve skutečnosti jsme chtěli ovlivnit mínění lidí o AIDS. Nejde o to jen někam přesunout miliony dolarů, ale udržovat to téma živé,“ prohlásil frontman. Sestavě se podařilo vybrat přes tři miliony dolarů. Americká banka totiž platila dolar za každé volné stažení písně. 

Na celý klip se můžete podívat tady: