Jako by se Prahou prohnal duch Paula Walkera

Praha – Milovníci luxusních sportovních automobilů v těchto dnech plesají. V rámci české premiéry filmu Need for Speed se Prahou 11. března prohnaly vozy v souhrnné hodnotě přibližně 100 milionů korun, aby poté zaparkovaly v garážích obchodního centra na Smíchově, kde si drahé kousky mohla prohlédnout veřejnost. Další výjimečná akce k Need for Speed je v plánu na čtvrtek 13. března. Přímo v jednom z kinosálů Cinema City Nový Smíchov bude v odpoledních hodinách probíhat hraní legendární hry Need for Speed na plátně o rozloze 60 metrů čtverečních.

Jízda a výstava atraktivních aut kromě propagace filmu Need for Speed mají především připomenout herce Paula Walkera, jenž byl hvězdou filmů Rychle a zběsile a na podzim tragicky zemřel. Jízdou mu řidiči i český distributor filmu Need for Speed vyjadřují uznání a ctí jeho památku. „Vzdát u příležitosti Need for Speed hold Paulu Walkerovi je bez jakýchkoliv debat,“ říká ředitel společnosti Bontonfilm Martin Palán k faktu, že Paul Walker byl tváří konkurenční zábavní značky. „On prostě k rychlým autům a tunningu neodmyslitelně patří. To je důležité. Nějaké úvahy o podpoře konkurence jsou nemístné, jeho smrt je tragédie a podobné žabomyší rozbroje to překlenuje a odsouvá do pozadí,“ dodal.

Láska k automobilovým závodům a rychlé jízdě se herci, kterého jsme mohli dále vidět ve filmech Městečko Pleasantville (1998), Do hlubiny (2005) a Osm statečných (2006), stala osudným, přestože tentokrát neseděl za volantem. Dne 30. listopadu 2013 v odpoledních hodinách Walker a jeho známý Roger Rodas opustili akci pořádanou Walkerovou charitou Reach Out Worldwide (na pomoc obětem tajfunu Haiyan). Krátce poté Rodas ztratil kontrolu nad svým vozem Porsche Carrera GT a narazil do stromu ve městě Valencia, Santa Clarita v Kalifornii. Místní policie ihned potvrdila dvě oběti nehody a oznámila, že se na nehodě podílela vysoká rychlost, kterou vůz jel. Walker žil ve městě Santa Barbara v Kalifornii. V roce 1998 se mu narodila dcera Meadow. Její matkou byla tehdejší Walkerova přítelkyně Rebecca. Věnoval se surfování a mořské biologii. Také měl hnědý pásek v brazilském Jiu Jitsu.

Hlavními hrdiny vzpomínkové i propagační jízdy a výstavy byly vozy Lamborghini Aventador v hodnotě 10 milionů korun, Ferrari Berlineta, Ferrari FF a Aston Martin DBS, všechny za cca 7 milionů, atraktivní auta Dodge Viper a Dodge Challenger a také Ford Mustang GT500, který se stal předlohou pro auto hlavního hrdiny filmu Need for Speed.

Film Need for Speed vznikl na motivy stejnojmenné legendární hry, od jejíhož prvního vydání uběhlo 20 let. Atmosféru rychlé jízdy bez limitů doplňuje filmový příběh z prostředí nelegálních silničních závodů a cesta za pomstou jednoho z účastníků. Film Need for Speed má být podle tvůrců návratem k poctivé podívané s minimem triků. Jejím základem před kamerou jsou skutečná auta, skutečné srážky, kaskadéři a opravdová nefalšovaná rychlost. „Chtěli jsme udělat syrový, drsný film v klasickém stylu bez zbytečného uhlazování,“ říká režisér Scott Waugh. V hlavních rolích se představí Aaron Paul známý ze seriálu Perníkový táta (Breaking Bad), Dominic Cooper, Michael Keaton, Imogen Poots nebo Dakota Johnson.