James Bond zpřístupnil svou garáž. Kdo z vás to má?

Londýn - Když James Bond vyměnil svůj Aston Martin za Ford, rozčílilo to některé fanoušky stejně, jako když si místo suchého Martini objednal pivo. Bondovi fanoušci budou vědět, že k tomu došlo ve filmu Casino Royale. A především je bude také zajímat londýnská výstava vozidel, kterými agent 007 ve filmech ohromoval milenky nebo unikal ze spáru smrti.

Video Bond in Motion - v Londýně vystaví auta agenta 007
video

Bond in Motion - v Londýně vystaví auta agenta 007

„Když lidé slyší, že se chystá nová bondovka, zajímá je, kdo bude nová bondgirl a jaké bude mít Bond auto,“ tvrdí producent snímků o agentovi s povolením zabíjet. Auta v příbězích o něm se staly téměř samostatnými postavami. 

Výstava Bond in Motion v Londýnském filmovém muzeu představí padesát vozidel, včetně slavného Astona Martina ze snímku Zlaté oko nebo Rolls-Royce padoucha Goldfingera. Zároveň si budou moci návštěvníci užít ty nejslavnější honičky. „Všechno se točí doopravdy, nic nekašírujeme. Proto jsou auta tak obouchaná, ale na plátně to vypadá skvěle,“ prozradil kaskadér Ben Wilson, který za posledního Bonda Daniela Craiga řídil v Quantum of Solace a Skyfall.

Daniel Craig ve filmu Skyfall s Aston Martinem, oblíbenou značkou Jamese Bonda
Zdroj: Forum Film SK

Další, v pořadí čtyřiadvacátá bondovka se chystá na rok 2015. Agenta si v ní opět zahraje Daniel Craig a prohánět se bude novým Aston Martinem. V Londýně svůj vozový park poprvé představí 21. března.