Vycházejí písně, na které se svět vycashlal

Před dvěma lety se v archivech vydavatelství Columbia našly nikdy nevydané nahrávky legendárního countryového zpěváka Johnnyho Cashe. Pocházejí z počátku osmdesátých let, tedy z nepříliš úspěšného období zpěvákovy kariéry. Jeho syn přitom o kvalitě písní nepochybuje - svět k otcovým písním podle něj teprve musel dorůst. Třináct skladeb 25. března prvně vychází na desce Out Among The Stars. 

„Nebyl to čas pro Johnnyho Cashe. Svět nebyl tak frajerský jako můj táta,“ říká John Carter Cash o osmdesátých letech. Americká country se začínala popově blyštit a pro muže v černém už v ní nebylo místo. Johnny Cash byl sice nejmladším členem síně slávy, bojoval ale se závislostmi i s kuriózním zraněním - na farmě ho kopl pštros. 

„Od této chvíle nemělo vydavatelství Columbia o Johnnyho Cashe zájem. Myslím, že udělali chybu, chyběla jim vize,“ domnívá se Cash mladší. Písně tak ležely zapomenuté v archivech vydavatelství. Vycházejí až dvanáct let po zpěvákově smrti.

Posmrtně vydávané desky nejsou ničím neobvyklým. Čím slavnější hudebník, tím větší touha prohledávat archivy. Cash se v roce 2003 se světem rozloučil mimořádně úspěšným desetiletím. Namísto světa countryové hudby okouzlil silou svého hlasu a osobnosti rockové posluchače. Právě u těch budou nahrávky z málo spokojeného Cashova období nejspíš bodovat.

„Nadchly mě, ukazují Johnnyho Cashe, jak ho málokdo znal. Deska je chybějícím zlomkem v celkovém obrazu otcova života,“ tvrdí jeho syn. Cashův obraz přesto ještě není kompletní. Archivy totiž údajně obsahují materiál na další čtyři alba.